1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

MALIC ACID(MALİK ASİT)


MALIC ACID(MALİK ASİT)

 

CAS Number:6915-15-7 
EC Number:210-514-9


SYNONMYS:

calcium (hydroxy-1-malate) hexahydrate; malate; malic acid; malic acid, (R)-isomer; malic acid, calcium salt, (1:1), (S)-isomer; malic acid, disodium salt; malic acid, disodium salt, (R)-isomer; malic acid, disodium salt, (S)-isomer; malic acid, magnesium salt (2:1); malic acid, monopotassium salt, (+-)-isomer; malic acid, potassium salt, (R)-isomer; malic acid, sodium salt, (+-)-isomer; DL-malic acid; 6915-15-7; 2-Hydroxybutanedioic acid; 2-Hydroxysuccinic acid; malate; hydroxysuccinic acid; Butanedioic acid, hydroxy-; 617-48-1; Kyselina jablecna; Pomalus acid; hydroxybutanedioicacid; Deoxytetraric acid; Malic acid, DL-; Musashi-no-Ringosan; alpha-Hydroxysuccinic acid; E296; Monohydroxybernsteinsaeure; Succinic acid, hydroxy-; R,S(+-)-Malic acid; dl-Hydroxybutanedioic acid; 2-Hydroxyethane-1,2-dicarboxylic acid; Kyselina jablecna [Czech]; FDA 2018; (+-)-Malic acid; Hydroxy Succinic Acid; FEMA Number 2655; Kyselina hydroxybutandiova [Czech]; Malic acid [NF];DL-Apple Acid; H2mal; Hydroxybutanedioic acid homopolymer; 2-Hydroxysuccinate; R,S-Malic acid; Racemic malic acid; R,S-Malate; ( )-Malic acid; ( C)-Malic acid; (+)-Malic acid;Opera_ID_805; 2-hydroxyl-succinic acid; DL-Malic acid, 99%; MALIC ACID,(DL); 2-Hydroxydicarboxylic acid; SCHEMBL856; Oprea1_130558; Oprea1_624131; KSC353M3D; DL-HYDROXYSUCOINIC ACID; AC1Q778R; Butanedioic acid, (.+-.)-; DL(+/-)-MALICACID; GTPL2480; DL-HYROXYBUTANEDIOIC ACID; CHEMBL1455497;Butanedioic acid, hydroxy-; α-Hydroxysuccinic acid; Hydroxyethane-1,2-dicarboxylic acid; Hydroxysuccinic acid; Pomalus acid; dl-Malic acid; Deoxytetraric acid; Kyselina hydroxybutandiova; Kyselina jablecna; Succinic acid, hydroxy-; Hydroxybutanedioic acid; (.+/-.)-Malic acid; 2-Hydroxyethane-1,2-dicarboxylic acid; Butanedioic acid, 2-hydroxy-; FDA 2018; Musashi-no-Ringosan; NSC 25941; R,S(.+/-.)-Malic acid; Apple acid (Salt/Mix)

 

 

 

 

Malik asit özellikleri

Moleküler Formül: C4H6O5
Erime Noktası: 127-132 ° C
Moleküler Ağırlık: 134.09 g / mol

 

 

 

  Malik asit, günlük olarak yediğimiz yiyeceklerin bir bileşenidir. Çeşitli meyvelerde doğal olarak oluşan bir organik bileşik olarak bulunmasına rağmen, birçoğu genel sağlıklarını arttırmak için çeşitli asit hastalıklarını tedavi etmek için malik asit takviyeleri almayı tercih etmektedir. Günümüzde asit, en yaygın olarak bir gıda katkı maddesi ve koruyucu olarak kullanılmaktadır. Uygun miktarlarda kullanıldığında, yumuşak ve nispeten zararsız bir asittir. Bir gıda takviyesi olarak, genel olarak sağlık için yararlı olarak kabul edilir ve elma sularında büyük miktarlarda bulunur. Bununla birlikte, herhangi bir ek aldığınız zaman, tüketim için tavsiye edilen miktarları aşmamalısınız.

 

 

 


Malik Asitin Faydaları

  En sık görülen faydalarından biri, ağrıyı azaltmaya yardımcı olmasıdır. Bu nedenle sıklıkla fibromiyalji ve kronik yorgunluk sisteminden muzdarip olanlar tarafından kullanılır. Bu nedenle onu alan kişiler kas ağrılarını ve acıyı azaltmışlardır. Eklemenin tam etki göstermesi için birkaç günlük tutarlı tüketim gerektirse de, ilk ekinizden sonra ağrınızı 48 saat kadar hızlı bir şekilde azaltmaya başlayabilir.

  En popüler spor takviyeleri, dayanıklılık, dayanıklılık, iyileşme kabiliyetiniz ve motivasyonunuz açısından performansınızı doğal olarak ve güvenli bir şekilde artıranlardır. Malik asit, bu tür takviyelerde, yorgunluğu önlemek ve dayanıklılığınızı arttırmak için yaygın olarak bulunur.

 

 


Malik Asit İçeren Gıdalar

  Yüksek malik asit içeriği ile en iyi bilinen gıda, elmadır. Asitin çok yoğun olduğu diğer meyveler nektarin, kiraz, lyche, muz, mango, şeftali, domates ve çöreklerdir. Bununla birlikte, neredeyse tüm meyvelerde bulunabilir.


  Malik asit ayrıca birçok içecek ve şekerleme için bir lezzet arttırıcı olarak kullanılır. Özellikle diyet sodalarında ve diğer yapay olarak tatlandırılmış içeceklerde yaygındır. Bu, sakız ve diğer sakızlı şekerler gibi yapay olarak tatlandırılmış şekerlemeler için de geçerlidir. Çok yönlü doğası nedeniyle, özellikle doğal olmayan tatlandırıcıların maskelenmesinde, alternatif tatlandırıcılar içeren neredeyse tüm gıda ürünlerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Gıda takviyesi ve cilt bakım maddesi olarak malik asit ile ilgili en büyük şeylerden biri, tamamen doğal ve organik bir bileşik olmasıdır. Vücudunuzun ve cildinizin sağlığını geliştirmek için insan yapımı ürünlere güvenmek yerine, çeşitli amaçlar için doğal bir alternatif sunar. Kronik yorgunluğunuzu, fibromiyaljinizi veya sadece kuru cildinizi tedavi ediyor olun, bu asit güvenli ve kolayca bulunabilen bir çözümdür. Güçlü ağrı giderici ve iyileştirici özellikleri nedeniyle, birçok hasta için çeşitli hastalıkların tedavisinde çok popüler ve uygulanabilir bir çözüm haline gelmiştir. Bu sadece genel güvenliği ile güçlendirilmiştir.

 

 

 

Yan etkiler

  Genel olarak çok güvenli ve etkili bir destek olarak görülse de, bazı yan etkiler de olabilir. Bunlardan en yaygın olanı, rahatsız edici olmakla birlikte, sadece eki kullananların az bir kısmı tarafından yaşanmaktadır. En sık görülen yan etkiler kas ağrısı, bulantı, kızarıklık, kabızlık, şişmiş cilt, göğüs ağrısı ve kaşıntıdır. Sıkıcı olsa da, bunlar genellikle birkaç gün sonra dağılır.

  Yan etkilerin çoğu nispeten küçük olsa da, çok nadir olan bazı daha ciddi yan etkiler de vardır. Bu ciddi yan etkiler, çoğu zaman aşırı göğüs gerginliği gibi küçük meslektaşlarının daha ciddi biçimleridir. Bu ayrıca, solunum zorluğuna veya tamamen kapalı bir boğaza yol açabilen alerjik reaksiyon gibi tehlikeli olayları da içerir. Bunlardan herhangi birini yaşıyorsanız hemen tıbbi yardım alın.

 

 

Properties of malic acid

Molecular Formula: C4H6O5
Melting Point: 127-132 °C
Molecular Weight: 134.09 g/mol


  Malic acid is a component of many of the foods that we eat daily. Although it is found as a naturally occurring organic compound in various fruits, many choose to take malic acid supplements to increase their overall health, as well as treat various maladies. Today, the acid is most commonly used as a food additive and preservative. It is a mild and relatively harmless acid when used in appropriate amounts. As a food supplement, it is generally considered beneficial for health and is present in large amounts in apple juices. As when taking any supplement, however, you should not exceed the recommended amounts for consumption.

 

 

 


Benefits of Malic Acid

  One of its most commonly touted benefits is its ability to help reduce pain. For this reason, it is frequently used by those who suffer from fibromyalgia and chronic fatigue system. Those who take it for this reason have reported reduced muscle soreness and pain. Although it takes several days of consistent consumption for the supplement to take full effect, it can start to reduce pain as quickly as 48 hours after your first supplement.

  The most popular sporting supplements are those that naturally and safely improve your performance in terms of endurance, stamina, your ability to recoverand your motivation. Malic acid is commonly found in such supplements for its capacity to ward off fatigue and boost your endurance.  

 

 

 

Foods Containing Malic Acid 

  The food that is most well known for its high malic acid content is the apple. Other fruits with a very high concentration of the acid are nectarines, cherries, lychees, bananas, mangoes, peaches, tomatoes and strawbesrries. It can be found, however, in nearly all fruits.

 Malic acid is also used as a flavor enhancer for many drinks and candies. It is especially common in diet sodas and other artificially sweetened drinks. This is also true of artificially sweetened candies, such as gum and other gummy candies. Because of its highly versatile nature, especially in masking unnatural flavors, it has become an important part of nearly any food product that contains alternative sweeteners.


  One of the greatest things about malic acid as both a food supplement and a skincare agent is the fact that it is a completely natural, organic compound. Rather than relying on man-made products to improve the health of your body and skin, it provides a natural alternative for a variety of purposes. Whether you are treating your chronic fatigue, fibromyalgia or just some dry skin, this acid is a safe and readily available solution. Because of its powerful pain relieving and healing properties, it has become a very popular, and viable solution for many people in the treatment of their various maladies. This has only been amplified by its overall safety.

 

 

 


Side Effects

  Although generally regarded as a very safe and effective supplement, there can be some minor side effects. The most common of these, while uncomfortable, are only experienced by a small number of those who use the supplement. The side effects most frequently experienced include muscle pain, nausea, redness, constipation, swollen skin, chest pain and itching. While annoying, these typically dissipate after a couple days.

  While most of the side effects are relatively minor, there are also some more serious side effects, which are very rare. These serious side effects are often more serious forms of their minor counterparts, such as extreme chest tightness. This also includes dangerous events such as allergic reaction, which can lead to difficulty breathing or a completely closed throat. If you experience any of these, seek medical help immediately.

 

 

 

Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.