Hakkımızda

Tarihçemiz : 
Temelleri 1940’ lı yıllara dayanan Acar Kimya, kimyevi hammadde ithalatı, ihracatı ve pazarlaması yapmaktadır. Firmamız, müşteri talepleri doğrultusunda fason üretim, danışmanlık hizmeti ve teknik destek hizmeti de vermektedir.
Acar Kimya’ nın kökeni grup firmalarından Şelale Kimya’ nın 1940’ li yıllarda Rum asıllı Sokrati Karacaoğlu tarafından İstanbul Beyoğlu’ nda kurulmasına dayanır.
Şelale Kimya, İstanbul’ da ilk destile suyu üreten firmadır. 1980 yılında Cengiz Tuncel Şelale Kimya’ yı devralmış ve 2006 yılında hammadde ithalatı ve ihracatı amacıyla Acar Kimya’ yı kurmuştur.
Acar Kimya 2009 yılında Cengiz Tuncel tarafından bir sonraki nesile devredilmiştir.

Sahip olduğumuz deneyim ve geniş ürün portföyümüzle müşterimize çağdaş çözümler sunarız.
A’dan Z’ye ürün listesi için tıklayınız.

Firmamız aşağıdaki ürün gruplarının satışını yapmaktadır :
• Boya, Polimerizasyon ve Yapı Kimyasalları ( Shinetsu – Tylose, Hunstman, Michelman,  Organik Kimya)
• Pigmentler ve waxlar 
• Su Şartlandırma / Metal Kimyasalları 
• Tekstil ve Deri Kimyasalları
• Kozmetik, Deterjan ve Dezenfektan Kimyasalları 
• Gıda Katkı Maddeleri
• İlaç Hammaddeleri ( Alpavit )
• Madeni Yağ Kimyasalları
• Zirai İlaç Hammaddeleri

Kurulduğu günden bugüne sürekli gelişim içinde olan firmamız, Nordic Chemical Laboratories markalı ürünlerin Türkiye’ de satış hakkına sahip tek firmadır. 

MICHELMAN’ ın Licomer ürün grubu, su bazlı polimer dispersiyonu ve wax ürün gruplarını içerir. Bu ürün grupları, yer, otomotiv, deri  ve ayakkabı cilalarında başarıyla kullanılır.
www.michelman.com 

Temsilcisi olduğumuz SE TYLOSE ( SHINETSU) firması ise selüloz eter üretimi konusunda dünyanın önde gelen firmalarından bir tanesidir.

SE Tylose GmbH & Co. KG tarafından üretilen selüloz eterler Tylose markası ile global çapta satılmaktadır. Tylose ürün gruplarında methyl hydroxyethyl cellulose (MHEC), methyl hydroxypropyl cellulose (MHPC), hydroxyethyl cellulose (HEC) ve aynı zamanda nişasta eterleri bulunmaktadır.
www.setylose.com
 
ORGANİK KİMYA  tarafından üretilen polimer emülsiyonları ve sıvı polimerler bulunmaktadır. 

Organik Kimya Boya Çözümleri ürün portföyünde, DIY ve endüstriyel pazarlar için saf akrilikler, stiren akrilikler ve vinil akrilik kopolimerler bulunur. dis cephe, ahsap ve metal boyalar için çözümler, iç / dis cephe boyalar, astarlar, elastomerik duvar boyalari, dispersanlar ve koyulastiricilar vernikler bulunur.
 
Organik Kimya'nin yapi çözümleri, sürekli degisen zorlu insaat sektörünün ihtiyaçlarini karsilamaya yönelik; ORGAL® marka polimer emülsiyonlarimiz, çimentolu ve çimentosuz uygulamalar için ORP® marka toz polimerlerimiz ile farkli uygulamalarda çözümler sunar.
 
https://www.organikkimya.com/tr 

İlaç sanayine yönelik olarak Alman ALPAVIT firmasının Laktoz tipi ürünleri yine firmamız tarafından Türkiye’ de dağıtılmaktadır.
www.alpavit.de
 


2019 KASIM ayı itibariyle SÖZER MAKİNA SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ ile stratejik iş ortaklığımız başlamıştır. 
 
Temelleri 1946 yılında atılan Sözer Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türkiye'de yerli makine üretiminde 1900'lerin ikinci yarısından itibaren örnek gösterilecek bir şirkettir. SÖZER markası ile hizmet veren Firma, 1970'den günümüze dek özellikle boya ve kimya sektörüne yönelmiştir.

Söz konusu sektörlerde çok amaçlı çeşitli makineler ve komponentlerinin üretiminin yanı sıra, tasarım aşamasından başlayan hizmetleri arasında projelendirme, danışmanlık ve periyodik bakımlar örnek verilebilir. Ürün gamında Hızlı Devirli Mikser, Basket-Mill, Perl-Mill, Malaksör Macun Karıştırma Makinesi, Zet-Mill, Agitatör, Sıvı Doldurma ve Tartma Makinesi, Karıştırma Pervanesi ve Kazanı, Çeşitli Pompalar bulunmaktadır.

 
www.sozer.com

Acar Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.